Mole rychle ovládají místa, ve kterých mají blízký přístup k jídlu nebo k oblečení. Jsou velmi nepříjemné, ale můžete se jich snadno zbavit. V tomto článku prezentujeme domácí způsoby na mole. Inspirujte se a zbavte se molí z domácího prostředí jednou provždy.

Co jsou to mole?

Mole jsou podélným, hnědo-šedým hmyzem připomínajícím motýli. Obzvláště rádi se zdržují v kuchyňských skříňkách, v suchých a sypkých výrobcích, jako je mouka, obiloviny, rýže a podobně. Mohou se nacházet v produktech nebo obalech a znakem jejich přítomnosti jsou malé larvy a nitě, které se podobají pavučině. Snášejí vejce do nejmenších prohlubní, takže je můžete najít v rohu skříně, za lištou, na plechovkách potravinářských výrobků nebo v papírových nebo foliových obalech sypkých výrobků.

Levandule taška

Odkud se vzali v mém domu?

Mole můžete nevědomky přinést na jídle z obchodu, mohou se k nám dostat i od vašeho souseda. Larvy jsou schopny překousnout fólii a dostat se do balení, což je důvod, proč je můžeme setkat i v baleném, nově zakoupeném produktu. Samice skládají přibližně 200 – 400 vajec, ze kterých se později vylíhnou larvy.  Przez to, że bardzo szybko się rozmnażają należy szczególnie dbać o czystość i o to, aby nie stwarzać im warunków do rozmnażania. Vzhledem k tomu, že se velmi rychle rozmnožují, je třeba věnovat zvláštní pozornost čistotě a nevytváření podmínek na jejich rozmnožování. Jaké jsou domácí způsoby na mole?

Domácí způsoby na mole

V obchodech najdete mnoho chemikálií na boj proti tomuto nežádoucímu domácímu hmyzu. Často však obsahují látky, které jsou nepříznivé nebo dokonce škodlivé pro naše zdraví. Známé jsou však i domácí způsoby na mole! Jsou zcela pírodné a neškodné.

Abychom se zbavili tohoto hmyzu, je třeba se zbavit všech výrobků, na kterých můžeme vidět znaky přítomnosti mole – jsou to výše uvedené malé larvy a vlákna. Vzhledem k tomu, že larvy dokáží překousnout fólii a dostat se do výrobku téměř nepovšimnuty, suché výrobky by měly být skladovány v těsně uzavřených, nejlépe skleněných nádobách. Skříňky musite umýt octem nebo mýdlovou vodou – nejlépe s přídavkem levandule. Po vyčištění kuchyně vložte sáčky naplněné levandulí do skříněk a zásuvek. Je to přirozený způsob, díky kterému se efektivně zbavíte molí.

domácí způsoby na mole DIY

Jak připravit sáčky na mole?

Sášky jsou skvělým domácím způsobem na mole. Stačí jen koupit nebo odtrhnout ze zahrady trochu levandule. Můžete si koupit sušenou levanduli na internetu nebo čerstvou na trhu nebo v květinářství. Taková levandule se po jistém čase vysuší.

Ideálním kapsou na levanduli je sáček z lnu nebo organzy. První z nich má přirozený vzhled a plně zakrývá obsah, druhý – je průhledný – levanduli v kapse bude vidět.

Kapsy jsou k dispozici v mnoha velikostech, vzorech a barvách. Můžete si také vybrat levandulové kapsy, které jsou kromě praktické stránky velmi pěkné a poutavé. Chcete-li si vytvořit levandulové kapsa, doporučujeme velikost 8 × 10 cm nebo o něco větší.

Do sáčků o rozměrech 7×9 cm se vejde méně levandulové náplně, ale v takovém případě je možné si vybrat, zda má být sáček uzavírán jednou šňůrkou (SDB) nebo dvěma (standardní sáčky).

Doporučujeme zejména sáčky s potiskem s motívem levanduli s velikosti 10 × 13 cm.

domácí způsoby na mole