Ručně vyráběné svíčky jsou velmi oblíbeným typem ručních prací.

Jsou krásné a skvělé pro různé dekorace. Kromě toho nejsou jen tzv. sběračem prachu. Svíčky mají také praktické využití. Jsou skvělé pro osvětlení domu na dlouhé podzimní a zimní večery.

Sáček z organzy je elegantní balení svíčky

Sáček z organzy je elegantní balení svíčky

Nejlepší obal pro zabalení svíček!

Pokud chceme ukázat naše ruční dílo, např. ve výkladní skříni, nejlepším obalem na svíčky jsou organzové sáčky. Tato jedinečná látka je lesklá, tenká a má vysokou míru průhlednosti. Zároveň je při ukládání poměrně silná a tuhá. Svíčka umístěná v sáčku z organzy vypadá mnohem exkluzivněji a elegantněji než zabalená do celofánu. Aby ručně vyráběné svíčky vypadaly opravdu působivě, vyplatí se použít další dekorativní pomůcky přizpůsobené jejich stylu. Uvnitř organzového sáčku se svíčkou můžete vložit různé ozdobné drobnosti. Mohou to být okvětní lístky, sušené citrusové plody, například pomerančové plátky nebo akrylové krystaly. Rovněž stojí za to duplikovat motivy na samotné svíčce. Svíčky se často mísí s růžovými lístky, levandulí nebo jinými sušenými květinami. Můžete nimi také naplnit spodní část sáčku. Podobně můžeme udělat svíčku zdobenou kávovými zrny nebo mušlemi nebo jinými ozdobnými prvky.

Sáčky také dokonale ladí s vánoční ozdoby

Sáčky také dokonale ladí s vánoční ozdoby

Jak zabalit svíce handmade jako dárek?

Ručně vyráběné svíčky mohou být skutečnými uměleckými díly! Zaslouží si tedy stejně krásné balení. Pokud je chceme dát jako dárek a chceme, aby dárek zůstal překvapením až do poslední minuty, je nejlepší vybrat si sáček z neprůhledné tkaniny. Většina sáčků, které nabízíme, má takové vlastnosti. V závislosti na stylu svíčky se můžeme rozhodnout pro textilie se surovým a přírodním vzhledem, např. Pro jutové, lněné nebo bavlněné sáčky, nebo si vybrat například sáčky s tematickým potiskem, který harmonizuje s dekoracemi vloženými do vosku naší svíčky.

Které sáčky jsou nejlepší pro svíčky v různych stylech?

Do čeho zabalit svíčky zdobené květinami? Dobrým nápadem je vybrat si sáček, která má barvu podobnou barvě okvětních lístků. Potem bude táto kombinace vypadat opravdu fenomenálně. Můžete také jít o krok dále a rozhodnout se ozdobit sáček květinovým potiskem zobrazujícím druh stejné květiny jako jsou okvětné lístky vložené do vosku vaší svíčky.

Svíčky z včelího vosku, i když nabírají nejnáročnější tvary, jejich krása stále spočívá v jednoduchosti vyplývající z přirozenosti materiálu. Svíčky vyrobené z přírodního včelího vosku jsou nejkrásnější v kombinaci s látkami přírodního vzhledu vyskytujícími se v barvách země. Skvělé jsou jutové, plátěné sáčky i bavlněné sáčky.

Jutová taška je sama o sobě univerzální ozdobou

Jutová taška je sama o sobě univerzální ozdobou

Vyřezávané svíčky se nejlépe balí do sáčku z organzy. Díky použití vysoce průhledných tkanin budou krásně viditelné! Při výběru organzy máme více možností, než když balíme svíčky do celofánového obalu. Sáčky z tohoto materiálu jsou v široké škále barev! Můžeme si vybrat barevné organzové sáčky odkazující svou barvou na svíčky umístěné v nich.

Sáčky se dokonale kombinují s ručně vyráběnými svíčkami

Sáčky se dokonale kombinují s ručně vyráběnými svíčkami

V jakém obalu jsou ozdobné svíčky nejkrásnější – ve skleněných nebo keramických nádobách? Svíčky umístěné do sklenic nebo pohárů již mají své vlastní obaly. Chcete-li zdůraznit jejich krásu, je nejlepší zvolit průhledné organzové sáčky. Dalším stejně dobrým řešením je vybrat sáček, který odpovídá barvě vosku, obrazům na svíčce nebo ozdobám použitým k vytvoření svíčky. Taková kombinace bude vypadat velmi efektivně.

Ručně vyrobené svíčky – levné domácí dekorace pro každé ročné období

Výběrem větších ručně vyráběných válcových svíček nebo svíček v blocích můžeme snadno vytvořit vlastní dekorace pro každé roční období. K tomu si připravte tenkou šňůru nebo stuhu a ozdobné prvky, které na svíčku vložíme a několikrát ji zabalíme stuhou. Svíčku můžete také zahřát zapalovačem a ozdobné prvky vložit do vosku. Pak jen vložte svíčky do malé anebo velké sklenice, vázy nebo dokonce do poháru. Nakonec zatlačte nádobu do otevřeného textilního sáčku a náš vlastní držák svíček pro kutily je připraven k použití! Je to skvělý nápad pro kreativní trávení volního čas a ideální dárek pro blízké! Můžeme vytvořit nové kompozice pro každé roční období. Zde je pro kutily několik inspirativních nápadů pro zdobení ručně vyrobených svíček.

Dekorativní jarní svíčky a velikonoční ručně vyroběné dekorace

Jaro je krásný čas, kdy se život probouzí ze zimního spánku a kvetou krásné květiny. Stojí za to je použít je při zdobení svíček. Svíčka s květinami vloženými do vosku vypadá idylicky jako nejkrásnější umělecké dílo malované akvarely. Jarní svíčku můžete také ozdobit mechem, březovou kůrou, vrbovými větvemi, ptačí peřím a všemi velikonočními doplňky! Rovněž jsou krásné jednoduché dekorace vytvořené pouze barevnou látkovou stuhou, za kterou je vložená květina.

Sáčky jsou perfektním obalem pro každou příležitost

Sáčky jsou perfektním obalem pro každou příležitost

Letní kompozice, včetně svíček s mušlemi

V létě jsou nejoblíbenější gelové svíčky s ozdobnými mořskými prvky. Vyrábí se ve skleněných nádobách se dnem naplněným pískem, potom se umístí knot a do misky se nalije gelový vosk, do kterého jsou ponořeny dekorace, například skořápky nebo miniaturní figurky. Tato kombinace připomíná dovolenou u moře a přináší skvělou náladu.  Pro ozdobení svíček pro letní kompozice můžete použít také plodiny. Svíčka s obilovinami vypadá velmi originálně.

Podzimní svíčky zdobené listy, kůrou, tyčinkami skořice atd.

Při zdobení svíček, které nám budou sloužit při dlouhých podzimních večerech, můžeme využít dary přírody přinesené z podzimní procházky. Pro jejich vytvoření budou užitečné například sušené podzimní listí, kůra, malé šišky. Výrobky, které najdeme v naší kuchyni, budou také vypadat krásně na ručně vyráběné svíčce! K dekoraci svíček můžeme použít tyčinky skořice, badyánu nebo kávová zrna.

Ručně vyráběné zimní svíčky, vánoční svíčky

Při zdobení ručně vyráběných svíček můžete použít ozdobné vánoční doplňky, jako jsou miniaturní vánoční koule. Sušené pomeranče ozdobená skořicí a anýzovou hvězdou, přilepené k proužku juty také vypadají skvěle. Velmi originální a jednoduchý nápad je dát svíčku do svetru – a to odřezáním rukávu ve starém zimním svetru. Lidé nadaní ručně a ti kteří mají rádi vyšívání, si mohou vytvořit takové „svíčkové oblečení“ pro sebe.

Vánoční sáčky přinášejí příjemnou atmosféru

Vánoční sáčky přinášejí příjemnou atmosféru

Inspirativní nápady pro domácí dekorace pomocí ručně vyráběných svíček

Na závěr vám představíme několik inspirativních nápadů pro použití svíček ve výzdobě interiéru:

 

 • Perfektní sáčky nejen na svátky

  Perfektní sáčky nejen na svátky

  Dekorativní svíčky v obývacím pokoji jsou zvláště intenzivně používané při dlouhých podzimních a zimních večerech. Můžeme se rozhodnout pro vonné svíčky, které naplní vaše interiéry vaší oblíbenou vůní a vyzdobí interiér. V závislosti na výzdobě vašeho domova si můžete vybrat různé typy svíček. Moderní interiéry mohou například zdobit svíčky zdobené lesklým doplňkem. Bílé svíčky umístěné ve sklenici svázané krajkovou stuhou budou pěkné v romantických a rustikálních pokojích. Chcete-li ozdobit takový skleněný svícen, můžete použít sáček s juty, které úspěšně nahradí podložku pod svíčku a chrání pracovní desku nebo polici.

 • V koupelně můžeme také použít ozdobné svíčky. Pomohou vytvořit správnou náladu, abychom mohli vytvořit domácí relaxační zónu, ve které se budeme cítit jako v luxusní SPA! U dekorací koupelen je nejčastější volbou gelové svíčky v mořském stylu a velké bílé svíčky různých tvarů. Je ideální zvolit svíčky podle barvy interiéru nebo předmětů. Můžete si vybrat barvu svíček odpovídající barvě ručníků nebo naší oblíbené kosmetice (např. koupelové soli), která bude stát hned vedle. Díky tomu budou mít funkční i dekorativní funkce.
  Sáček z organzy může být také obal na svíčky

  Sáček z organzy může být také obal na svíčky

 • Stolní výzdoba pomocí svíček umožňuje vytvářet nádherné kompozice pro různé příležitosti. Na stůl můžeme umístit mnoho menších svícnů nebo umístit skupinu skleněných nádob různých velikostí na jedno místo. Pro zvláštní příležitosti připravte jednu větší stolní dekoraci. Např. kompozice v rustikálním stylu vytvořená z surového plátku stromu vypadá krásně. Věnce budou fungovat na svátky – tradiční adventní věnec na Vánoce a na Velikonoce věnec z květin nebo barevných kraslic se svíčkou uprostřed.

Kde koupit látkové tašky pro ručně vyrábané svíčky?

Zveme vás, abyste se seznámili se širokou nabídkou našeho obchodu! Nabízíme řadu vzorů sáčků dostupných v mnoha barvách a velikostech. V našem sortimentu najdete klasické organzové, lněné nebo jutové sáčky a také unikátní zlaté a stříbrné metalické sáčky. Nabízíme dokonce velmi módní sáčky vyrobené ze skutečné džíny!

Také je možná personalizace našich produktů. Realizujeme i objednávky na materiálové sáčky s potiskem – na naše sáčky lze tisknout cokoliv – text i grafiku/obrázek! Zveme vás ke spolupráci.