Saténová tkanina je atlasový materiál a je jednou z nejoblíbenějších tkanin na trhu.

Co je satén? Jej charakteristickým rysem je krásný, hluboký lesk. Satén je velmi jemný a světlý materiál, ale je neprůhledný a zcela zakrývající. Na dotek je hladký a příjemně chladný.

Saténové sáčky v růžové a stříbrné barvě a dekorativní parfém

Saténové sáčky v růžové a stříbrné barvě a dekorativní parfém

Saténové dekorativní sáčky

Nabídka našeho obchodu zahrnuje saténové tašky dostupné v mnoha variantách. Všechny jsou zakončeny šňůrkem na zatahovaní s ozdobnou stuhou, který vám umožní úplně zavřít tašku. Nabízíme sáčky v mnoha formátech a barvách saténu, navíc můžeme na sáček umístit různé typy tiskovin – nápisy i grafiku a další typy aplikací. Takže si také můžete u nás objednat saténové sáčky s logem vaší společnosti!

Než vám představíme inspirativní nápady na použití saténových sáčků a saténového materiálu, pokusíme se představit trochu historii a specifikace tohoto mimořádně krásného materiálu.

Saténový materiál – specifikace

Saténová tkanina je druh atlasového materiálu, je vyrobená z různých typů vláken. Jedna ze stran je lesklá díky saténové tkané vazbě, druhá (tvořící vnitřek sáčku) má saténovou tkanou vazbu nazvanou saténovou a je matná. Na trhu jsou k dispozici jak bavlněné satény, hedvábné směsi, tak látky vyrobené z viskózových vláken a nejodolnější polyesterové satény. Z těch posledních, nejodolnějších, šijeme námi nabízené sáčky.

Stříbrný saténový sáček jako elegantní balíček kartonové šperkovnice s náušnicemi.

Stříbrný saténový sáček jako elegantní balíček kartonové šperkovnice s náušnicemi.

Satén – původ látky a její název

Satén pochází z Číny, jeho jméno pochází ze slova „Zaiton“, arabského názvu čínského města Quanzhou. Byl v něm jeden z nejdůležitějších starověkých obchodních přístavů. Tam obchodníci poprvé koupili tyto látky, které jsou stále velmi populární.

Červený saténový sáček a růže

Červený saténový sáček a růže

Nápady pro použití saténových sáčků – saténové sáčky jako dárkový obal

Jedním z epitetů, které přichází na mysl, když mluvíme o sáčkách vyrobených ze saténu, je termín „smyslný“. Na našem blogu jsme již měli možnost přečíst si o použití saténu jako obalu pro smyslné dárky. Díky své jemnosti vytvoří tato tkanina nádherný obal, ideální pro rozdávání i toho nejosobnějšího a nejintimnějšího dárku pro milovanou osobu. Perfektně se hodí jako dárkový sáček na den žen nebo na Valentýna. Do těchto elegantních sáčků můžete vložit například jemné dámské spodní prádlo nebo exkluzivní kosmetiku a parfémy.

Elegantní taška z černého saténu na parfémy

Elegantní taška z černého saténu na parfémy

Elegantní saténové sáčky na šperky

Satén je nenahraditelným prostředkem pro drahé a luxusní dárky. Do sáčků můžete vložit například vybrané šperky, bez obalu, nebo také, který sú již v šperkovnici. Je to také vkusné balení pro hodinky. Tyto sáčky sú vhodné také jako rafinovaný dárkový obal pro skromnější dárky, kterým dodají zvláštní třídu a eleganci.

Zlatý saténový sáček v roli balení šperků

Zlatý saténový sáček v roli balení šperků

Saténové tašky na svatbu

Satén je díky své jemnosti a vysokým estetickým vlastnostem po léta jednou z nejoblíbenějších tkanin pro svatební dekorace. Dokonale se přizpůsobí současným svatebním trendům a výrazně harmonizuje s různými styly. Překonává rekordy v popularitě, zejména na svatbě ve stylu glamour a na tradičních a romantických svatbách.

Saténové sáčky se vybírají jako poděkování pro svatební hosty nebo na dárky které se dají rodičům nevěsty a svědkům. Svatební sáčky se používají také jako elegantní obaly na láhve vína a silnější alkoholické nápoje. Velké sáčky se také používají ke sbírání svatebních obálek a pohlednic. Menší jsou ideální pro skladování mincí pro štěstí, květinové okvětní lístky, rýži nebo jiné předměty vybrané pro obházení nevěsty a ženicha po opuštění kostela nebo matriky.

Zlatý saténový sáček o rozměrech 16x37 cm jako obal na láhev vína

Zlatý saténový sáček o rozměrech 16×37 cm jako obal na láhev vína

Saténové tašky jsou také ideální pro jiné oslavy a svátosti

Saténové sáčky se díky své eleganci a jemnosti používají i při mnoha jiných příležitostech. Při pořádání dětských oslav je satén materiál, který si naši klienti vybírají nejčastěji. Saténové sáčky se ideálně hodí jako obal na dárky a jako ozdobný prvek na Baby shower, (tzn. Dárky při narození), křest, první svaté přijímání. Je to bezpochyby hit i při jiných příležitostech, během kterých dáváme dárky nejmladším z našich nejbližších, například narozeniny, Den dětí, Den sv. Mikuláše, Vánoce a Velikonoce.

Méně typické návrhy použití saténových sáčků

Saténový sáček můžete také použít k jiným účelům. Té s potiskem levandule a naplněné sušenými květinami jsou nádhernými vonnými sáčky. Mohou být zavěšeny v autě nebo uloženy ve skříni (také zabraňují výskytu nepříjemných škůdců ve skříni – mol).

Zlatý saténový sáček a malá dřevěná krabička na suvenýry

Zlatý saténový sáček a malá dřevěná krabička na suvenýry

Pozoruhodný nápad je použít tyto sáčky k uspořádání spodního prádla v zásuvce. Menší formáty jsou také užitečné při segregaci šperků v krabičce. Mohou také pomoci při třídění a ukládání prázdninových nebo dětských suvenýrů z krabic vzpomínek. Díky tomu vypadají naše kolekce velmi elegantně.

Saténový materiál – univerzální a velmi elegantní látka

Jak vidíte, satén je univerzální materiál. Může být použit mnoha různými způsoby. Samotné saténové tašky nám dávají skvělé příležitosti jak při tvorbě dekorací, tak i při dekoraci stylových dárkových obalů. Seznamte se s naší širokou nabídkou saténových sáčků.